Mgr. Ondřej Kotinský

STUDIUM: (2005–10) Učitelství výtvarné výchovy pro SŠ a ZUŠ, Ostravská univerzita; (2001–05) Střední průmyslová škola v Šumperku, obor Strojírenství // PRAXE: (2018–dosud) Media Age s.r.o.; (2017) Omega Design, s.r.o.; (2016) Madfinger Games a.s.; (2012–15) Reda a.s.; (2010–12) Optys, spol. s r.o.

Grafický design

S grafickým designem jsem spojený od dětství. Se slovy jsem si začal pohrávat při sazbě textů od Nirvany v Page Makeru. Objevil jsem filtry v Adobe Photoshopu a vznikaly zajímavé i když nepoužitelné obrázky. Vážně jsem to začal brát s prvními projekty pro tiskárnu Reprotisk, kterou vybudovali mí rodiče.

Mám rád minimalismus. Nejblíž je mi tvorba log, vektorová grafika, práce s typografií a obrazové montáže. V poslední době tvořím webové stránky a obsah pro online. Baví mě animace v After Effects. Nevyhýbám se ani DTP.

Mrkněte na moje portfolio a ozvěte se mi.

Malba

Kreslím a maluji od dětství. Největší školou a impulzem pro mě byla ZUŠ v Šumperku pod vedením paní Anežky Kovalové. Místo zátiší s vázou jsem většinou kreslil krajinu pod zemí s norami a kostrami zvířátek. S technikou malby a tvarováním kompozice mi pomohl pan doc., akad. malíř Karel Lepík při studiu v ateliéru Malba na Ostravské univerzitě.

Tvořím figurativní expresivní obrazy. Materiál je většinou akrylová / olejová barva, kterou na plátno aplikuji štětcem, špachtlí a často tahy doplňuji technikou lité barvy. Ta si často žije svým životem a prvek náhody přináší do obrazů nový prostor, na kterém potom dál stavím. Malbu často kombinuji se sypaným pískem, silikonem nebo epoxidovým lakem. Mám rád výraznou barevnost a tvarovou deformaci postav.

Prohlédněte si mé obrazy, a třeba vám některý padne do oka.

Kontaktujte mě